Zajednica sportova Ličko senjske županije

Rukometašice Ženskog rukometnog kluba Senia rođene 2004. godine i mlađe, jučer su u senjskoj dvorani odigrale dvije utakmice 7. kruga (ujedno i posljednjeg) 1. hrvatske rukometne lige za djevojčice.

S obzirom da su Senjkinje lider prvenstva, u utakmici sa posljednjeplasiranom Arenom iz Pule, lako su se obračunale djevojčice koje inače imaju manju minutažu, te slavile sa uvjerljivih 19:0. Buzet je bio drugi protivnik senjskih rukometašica; Buzećanke su uoči ovog kruga gajile nadu za plasman na završnicu, ali imale su najteži mogući zadatak, pobjediti Seniu i Opatiju u Senju, uz to da im se poklope ostali rezultati. Već u prvom dijelu su domaće rukometašice stvorile velikih +8, koje su u nastavku mirno očuvale i upisale nova dva boda, 18:12 Tim utakmicama završeno je natjecanje po regijama (zapad, istok, jug), a 16 ekipa plasiralo se na završnicu u Umagu koja će se održati 19.-22.04. Iz zapadne skupine, u kojoj su igrale Senjkinje, na završnicu se plasiralo prvih sedam ekipa.